Aktualnitenovini.com: Музикални новини и събития

© Иван Ерменков

ЛЮБО КИРОВ СЛЕД КОНЦЕРТА НА АНТИЧНИЯ ТЕАТЪР: „В ПЛОВДИВ ВИНАГИ Е КРАСИВО, ЕПИЧНО БИХ КАЗАЛ“

След старта на турнето му в Русе, втора спирка бе Пловдив

Националното турне на един от най-обичаните български изпълнители, Любо Киров, вече официално е в разгара си и буквално владее сърцата и сетивата на хилядите фенове. Проектът, кръстен на най-новия му албум „Футурофония, стартира ударно и вече премина през сцените в Русе, Пловдив и Добрич. Музикалното събитие на годината се превръща в истински празник, като самият изпълнител не крие вълнението си от топлото посрещане на новия материал, излязъл едва преди месец. Споделяйки първите си впечатления, той отбелязва: „Харесва ми, че повечето песни вече се знаят от албума, който излезе само преди месец. По-хубаво начало няма как да бъде – страхонто е“.



На 18 юни концертът под тепетата, остави вълнуващ момент за всички присъстващи, а самият той споделя, че: „В Пловдив винаги е красиво, епично бих казъл“, разказва Любо Киров с усмивка в специално интервю за рубриката „Star Exclusive“ пред главния редактор Симона Семерджиева. „Античния театър в града предразполага заради самото място. Публиката беше страхотна. За поредна година се убеждавам, че става все по уютно. Над два часа концерт с емоция.“ Публиката в Пловдив стана свидетел и на изключителен момент на изненада. На сцената неочаквано се качи неговият колега Станислав Сланев – Стенли, който уважи Киров и вдигнаха публиката, за да изпълнят заедно техния общ дует „Пътят към храма“.



Шоуто е изпипано до най-малкия детайл, а концепцията му е създадена така, че да държи в напрежение от първата секунда. „Ние започваме концертите с заглавната песен Футурофония, и е много хубаво да чуя аплаусите още в самото начало. Това ме зарежда още зад кулисите“, споделя още той. Цялата продукция е направена изцяло със сърце, което личи във всяка нота и във взаимната любов между певеца и неговата публика. Всички подробности за това какво предстои и какви са емоциите зад кулисите феновете могат да научат от вълнуващото видео интервю на изпълнителя.



Следващите спирки от турнето обещават да бъдат също толкова паметни, а билетите за тях са в продажба. Голямата обиколка продължава още утре, 25 юни, в Летния театър в Стара Загора. През горещия юли Любо Киров ще премине през летните театри в Плевен на 3 юли, Габрово на 4 юли, Варна на 9 юли и Велико Търново на 15 юли. Август и септември ще бъдат белязани от морски и южни емоции съответно в Бургас на 2 август и Сандански на 9 септември. Финалният етап на „Футурофония“ ще се пренесе в големите спортни зали през ноември, започвайки от Пазарджик на 5 ноември и Хасково на 6 ноември. Кулминацията на турнето ще бъде в София с два поредни концерта в Зала 1 на НДК на 13 и 14 ноември, преди голямото закриване в Благоевград на 19 ноември в зала „Скаптопара“.

сподели статията

© Съдържанието на този сайт е защитено