Гласът на Добруджа вече има повод за двойна гордост, след като спечели второ престижно отличие само в рамките на тази година.
2025 година се оказва изключително щастлива за обичаната народна певица Ивелина Колева. Първият приз за Ивелина Колева дойде от Радио “Веселина” за съвместната ѝ песен със сестра ѝ Преслава – “Мъри моме”, която бързо плени сърцата на слушателите.
Втората награда бе връчена на талантливата изпълнителка съвсем наскоро, на 31 март, по време на елегантната церемония “Първа Дама”. Ивелина Колева бе отличена в категория “Традиции” – признание за нейната отдаденост към съхраняването и популяризирането на българския фолклор.
Развълнувана от полученото признание, Ивелина Колева сподели:
“Традициите са запазени и изпълнявани от дълбока древност до днес, за да ни припомнят кои сме ние и каква е нашата духовна мисия. Те са връзката ни с предците и миналото ни, и мостът, който изгражда бъдещето ни.”
Ивелина Колева блесна в пълния си блясък на тържествената церемония “Първа Дама”, която отличи изключителни жени с вдъхновяващ принос през 2025 година в различни сфери като общество, бизнес, култура, мода и изкуство. Вечерта премина под знака на елегантността, вдъхновението и заслуженото признание за дамите, които активно променят света около нас.
Компания на Ивелина Колева на събитието правеха известни личности като Кристина Димитрова и Орлин Горанов, Нети, Мадлен Алгафари, Златка Райкова, Крум Савов, популярни телевизионни водещи, политици и спортни журналисти, което подчерта значимостта на наградите. Това бе шестото издание на престижния форум, а статуетката на Ивелина Колева бе връчена лично от Дани Милев.
Успешната 2025 година продължава динамично за Ивелина Колева. Певицата вече е готова с нови музикални проекти, които с нетърпение очаква да представи на своята многобройна публика. Феновете ѝ могат да се надяват на още красиви песни, които ще продължат да прославят българския фолклор и таланта на Ивелина Колева.






