Третият сингъл от предстоящия албум „Oh Yeah?“ ни потапя в откровен разговор за несигурността, детските травми и емоционалния самосаботаж
След седмици на спекулации и огромно очакване от страна на феновете, Steve Lacy официално представи най-новия си съвместно сингъл „Is It Cool?“, в който участва суперзвездата SZA. Колаборацията не е изненада за най-ексцентричните последователи на двамата артисти – този март SZA разкри в интервю, че е прекарала известно време в студиото с Lacy и че са създали „случаен малък проект заедно“. С наближаването на премиерата на новия му студиен албум „Oh Yeah?“, надеждата да чуем плодовете на тази студийна магия по-рано се превърна в реалност. Парчето излиза като трети официален сингъл от предстоящия проект, следвайки вече издадените тракове „Nice Shoes“ и „The Feeling“.
В типичния за двамата изпълнители минималистичен R&B стил, „Is It Cool?“ проследява изключително сложната динамика в отношенията между двама души. Изградена като откровен и суров разговор, песента изследва несигурността, емоционалните колебания и склонността към самосаботаж. Тематично сингълът се заиграва и с т.нар. „Синдром на Питър Пан“ – борбата с порастването и поемането на отговорност. Текстът бързо преминава през тънки китарни звуци, напомнящи за стила на Ratatat, и вълнообразна продукция, докато Lacy признава колко трудно му е било да сподели това, тъй като в действителност силно желае сериозно обвързване.
Предстоящият албум „Oh Yeah?“ е резултат от интензивен четиригодишен творчески път, в който Steve Lacy активно търси своето място както на музикалната сцена, така и извън нея. Поемайки изцяло контрола върху продукцията, композирането, изпълнението и цялостната визуален концепция на проекта, артистът създава дълбоко лична творба.





