Мултиплатиненият носител на „Оскар“ и „Грами“ разголва душата си в модерна любовна приказка, вдъхновена от Ню Йорк
Световната музикална сцена отново притихва пред гения на един от най-въздействащите гласове на нашето поколение. Невероятният Sam Smith представи новия си сингъл „My Guy“, романтична и дълбоко лична изповед за любовта като спасение, светлина и усещане за дом. Заедно с премиерата на парчето, мултиплатиненият артист и носител на награди Грами, BRIT, Golden Globe и Oscar, взриви мрежата и с голямата новина за предстоящия си пети студиен албум „Hazel Eyes“, чиято официална премиера е насрочена за 21 август.
Sam описва „My Guy“ като песента, която е чакал цял живот да напише и изпее. Създадена в Ню Йорк заедно с тесен кръг от близки приятели, тя носи топлината на споделения летен миг и онзи мек, почти кинематографичен блясък на споделената нежност, когато целият външен свят за миг утихва. Проектът е и обяснение в любов към Ню Йорк, който днес артистът нарича свой истински дом. Без излишен драматизъм, сингълът поставя акцент върху неповторимия вокален диапазон на Sam Smith, превръщайки личното преживяване в универсален химн на човешката близост.
Предстоящият албум „Hazel Eyes“ е плод на тригодишен творчески труд. В него Sam си партнира с дългогодишния си съратник Simon Aldred, канадската инди-поп певица Feist и мултиинструменталиста Shahzad Ismaily, а част от магията е записана в легендарното студио Electric Lady Studios.
Феновете вече усетиха вкуса на тази нова ера чрез ексклузивната серия от концерти „To Be Free“ в Бруклин и Сан Франциско, където на сцената към Sam се присъединиха мегазвезди като Ed Sheeran, Hozier, Brandi Carlile, SIENNA SPIRO и Kim Petras. С над 64 милиона продадени албума, два рекорда на Guinness World Records и зашеметяващите 57 милиарда стрийма зад гърба си, включително глобалния феномен „Unholy“, Sam Smith отново доказва, че най-мощното му оръжие си остава чистата, неподправена емоция.






