Aktualnitenovini.com: Музикални новини и събития

ИЗПОВЕДТА НА САШКА ВАСЕВА: ЗА СЛАВАТА, ПАДЕНИЕТО И БОРБАТА ЗА СВЕТЛИНА

Емблематичната Сашка Васева отвори душата си в откровен разговор с Алпер Чочев в неговия подкаст, връщайки се назад към пътя си – от детството и музикалните върхове до личните битки и трудностите, белязали живота ѝ.

Една от най-ярките теми в разговора бе раждането на златния ѝ хит „Не мога да те забравя, Георги“. Песента, с текст на Катя Кирянова, бързо се превръща в музикален феномен. Васева разкри, че нейната лична следа в този химн на любовта и раздялата е добавянето на името Георги. „Нямаше как да избера Иван, такава песен бе изпята от Богдана Карадочева, не мога да се конкурирам с никого. Затова реших, че ще бъде Георги“, сподели певицата.

Интересен момент от нейното минало е свързан с участието ѝ на фестивала „Пирин Фолк“, където ѝ е било поставено условие да се яви с тоалет, отговарящ на македонската шевица, въпреки че самата тя се е възприемала като модерна жена. „Нарисувах роклята, купих червен шифон и роклята я направих по мой модел. В един момент тази ми приумица вече преекспонирах нещата и това ми костваше доста. По този начин изглеждах на сцената на фестивала с вдигнат пръст нагоре в небесата и питайки „Може ли да се забрави, Георги“. Този спонтанен момент се оказва ключов за успеха на песента, която само за една нощ е продадена в 1 милионен тираж, изстрелвайки я като ракета на музикалния небосклон.

Сашка Васева сподели и за своята вътрешна потребност да пее, дори и в най-трудните моменти. „Искам да пея, ако нещо е останало в мене нещо нечисто, някаква болест това което преживях всичко ще изгоря запея ли на сцената“. Тя изрази своята дълбока благодарност към женското съсловие за подкрепата, която е получила по време на тежкото си изпитание. „Когато аз паднах като лебед на земята, жените ми дадоха тази подкрепа. Това е тази енергия която ме вдигна. Която ми дадоха. Благодаря Ви.“

Певицата не скри и своите грешки и съжаления, признавайки, че е имало моменти, в които е губила пътя си. „Щях да бъда момичето на народа и нямаше да имам пробив в кариерата си, защото падах в моята кариера. Защото като реших, че нямам хитове мога да разчитам на еротични фотосесии. Това беше за мен грешка, грешка, грешка. Съжалявам и се разкайвам за това.“

Една от най-тежките части от изповедта на Сашка Васева бе свързана с най-голямата трагедия в живота ѝ – внезапната загуба на зрение. Тя разказа за първите симптоми, за бездействието на лекарите и за фаталния момент, в който припада в ръцете на съпруга си. В този труден период много приятели изчезват, но съпругът ѝ остава нейно непоклатима опора. Двамата заминават за Германия, където е установена причината за състоянието ѝ. В разгара на COVID пандемията, с риск, те успяват да стигнат до лекар, а съпругът ѝ застава твърдо до нея. „Беше страшно защото дори нямаше на кое рамо да плача, изведнъж обаче някак намесата на Господ ме носеше на ръце. Знаех, че божествените ангели са до мене, че господ е до мен.“

Последвалите 10 месеца в болницата, дългият реанимационен период и втората, стресова за мозъка операция, са белязани от изолация и липса на връзка с близките, тъй като телефонът ѝ е останал в България. Трогателен момент е, когато Лили Иванова, чрез импресарио, успява да се свърже със съпруга ѝ когато тя се прибира у дома.

Днес зрението на Сашка Васева е притъмнено като в мъгла, но въпреки това тя не губи надежда и копнее да вижда ясно, да наблюдава как хората остаряват, защото за нея това е „прекрасно“.



САШКА ВАСЕВА: МЕЖДУ ЖИВОТА И СМЪРТТА… БИТКАТА КОЯТО ПРОМЕНИ ВСИЧКО…

сподели статията

© Съдържанието на този сайт е защитено