Попфолк певеца свали маската на секссимвол пред Мон Дьо, за да разкрие лицето на един машинен инженер, работохолик и баща, преминал през най-тежките житейски изпити
Борис Дали влезе в „Храмът на историите“ с Мариян Станков – Мон Дьо. Без филтър, без маски и с неподправена емоция, която в края на разговора остави певеца със сълзи на очи, той разкри какво всъщност се крие зад етикета „плейбой на поп фолка“. За първи път Борис Дали проговори в детайли за раздялата с първата си съпруга, с която са заедно още от ученическите години и имат двама сина. Въпреки че в публичното пространство темата бе широко тиражирана, певецът запазва изключително достойнство. „Аз имам една версия, тя има друга. Някъде по средата наистина е истината. Аз ще я обичам цял живот и за нея никога няма да кажа нещо лошо“, сподели той.
Също така чистосърдечно призна, че крахът на брака им не е дошъл заради славата или изневери, а заради битовизми и натрупано напрежение. Днес двамата са в добри отношения, но певецът не скри най-голямата си болка – реакцията на децата: „Със сигурност ме обвиняват и до ден днешен. Ще ме обвиняват и цял живот ще ме обвиняват.“ В момента изпълнителят има ново момиче до себе си, от което има трети син – Калоян. Равносметката му обаче е категорична: „Ако се стигне до раздели, аз повече няма да имам жена до мене, защото проблемът явно е в мен тогава.“
Далеч от образа на суетна звезда, Борис Дали се оказа мъж на честта и тежкия физически труд. Завършил „Стопанско управление“ и машиностроене в Минно-геоложкия университет, той сподели, че 90% от повредите по автомобила си отстранява сам. Още от 13-годишен поправял часовници и мотоциклети на цялата околия в родния Бобов дол, а по-късно се занимавал и с изработка на мебели. Днес ежедневието му е разкъсано между сцената и… земеделието. Певецът отглежда огромна градина с над 500–600 растения – от японска фурма и шамфъстък до 200 лешника, десетки сортове круши, ябълки и лозя. „Снощи до 2:00 часа бях в градината. Станах сутринта в 6:00, за да полея набързичко преди слънцето. Мързелът е най-отвратителното нещо. Мързелив ли си, нищо няма да постигнеш.“
Освен с градинарство, Борис Дали изненада водещия и с разкритието, че управлява дом за стари хора. От възрастните там се учи на спокойствие и мъдрост, въпреки че преживява изключително тежко моментите, в които някой от тях си отива. Мон Дьо не пропусна да зададе неудобния въпрос за парите в бранша, а Борис Дали стана първият български поп фолк изпълнител, който чистосърдечно и публично призна финансовия си статут. Може ли да се стане милионер от тази музика? „Разбира се. Ако си го поискаш, ще ходиш постоянно на участия, ще правиш хитове и ще станеш.“ Ти милионер ли си? „Милионер съм и то отдавна. Не отсега.“
Въпреки „милионите“ обаче, изпълнителя остава здраво стъпил на земята. Самият той движи счетоводството на фирмите си, плаща осигуровки и заплати – уроци, научени от майка му (която е счетоводител) и от спомена за тежката криза през 1995–1996 г., когато семейството му е брояло стотинки за хляб. Борис Дали е сред малкото родни знаменитости, които категорично отказаха да напуснат родния си град и да се преместят в столицата. Родът му в Бобов дол е изключително стар, но певецът не скри тъгата си от разрухата в провинцията: „Градът потъва. Няма един кметоуправник с акъл. Няма за младежта никакво развитие, никакъв социален живот. Училища вече започват да се закриват.“
Певеца има зад гърба си няколко мандата като общински съветник, но е силно разочарован от статуквото: „В политиката видях много повече лицемерие, отколкото в поп фолка. Там са внедрени неуспели хора, започват се едни щуротии, договорки, глупости.“ Въпреки това, той не изключва възможността на по-късен етап от живота си да се кандидатира за кмет на Бобов дол, за да помогне реално на съгражданите си. Най-големият и значим проект в живота на Борис Дали в момента не е музикален. Певецът строи със собствените си ръце и с помощта на приятели параклис в Бобов дол, който ще носи името „Свети Константин и Елена“. Сградата вече е на груб строеж, а проектът е изцяло по негово инженерно въображение – погледнат отгоре, параклисът представлява кръст. „Песните ще се изтрият след време от YouTube, но това нещо ще остане завинаги. След две поколения ти си забравен. Искам да оставя нещо след себе си.“
Разговорът завърши с просълзените очи на певеца, който призна, че фризьорката му сутринта го е предупредила да си вземе сухи кърпички, защото Мон Дьо „бърка директно в сърцето“. А водещият обобщи емоцията на хилядите пред екрана: „Ти си един от малкото добри, истински добри хора, които съм срещал в живота си. Тук нямаше театър, нямаше блясък и изкуствено.“






