Aktualnitenovini.com: Музикални новини и събития

© Press

РОК ТИТАНИТЕ DEEP PURPLE ИЗРИГВАТ С НОВ СИНГЪЛ, АЛБУМ И ЕКСКЛУЗИВЕН СТАРТ НА ТУРНЕТО СИ ОТ СОФИЯ

Когато легендите говорят, светът замлъква, за да чуе най-чистата доза класически рок

Рок пионерите Deep Purple отново доказват, че възрастта е просто цифра, а истинската музикална стихия няма срок на годност. Световната сцена буквално бе разтърсена от премиерата на най-новия им сингъл „Guilt Trippin'“, който пристигна с ударно официално видео и за пореден път затвърди статута на бандата като абсолютни владетели на тежкия звук. Парчето служи като перфектен трамплин към това, което предстои да чуем съвсем скоро – техния зашеметяващ 24-ти студиен албум, озаглавен „Splat!“.



Музикалният пазар ще бъде превзет на 3 юли под логото на earMUSIC, а първите сигнали показват, че ни очаква един от най-суровите, тежки и динамични записи на групата от десетилетия насам. Търсейки умишлено онази неподправена енергия и непокорен дух от златния си период през 70-те години, музикантите вече ни разходиха из новата си звукова вселена с три коренно различни, но еднакво мощни композиции – от пилотния трак „Arrogant Boy“, през изненадващата колаборация с Кийт Ърбан в „Diablo“, до вокалния триумф на Иън Гилън в последното парче.



Голямата сензация обаче е запазена специално за българската публика. Deep Purple са избрали именно София за стартова точка на мащабното си европейско турне. На 29 септември зала „Арена София“ ще се превърне в епицентър на световния рок, където родните фенове ще имат привилегията първи на континента да чуят на живо новите шедьоври, преплетени с вечните химни „Smoke on the Water“ и „Highway Star“. Билетите в мрежата на Eventim вече се разграбват, а София се готви за една незабравима нощ, която ще остане в историята.


DEEP PURPLE – GUILT TRIPPIN’

сподели статията в социалните мрежи

© Съдържанието на този сайт е защитено